16.03.2024 Wycieczka do Adrspach

Wycieczka dla singli i nie tylko

Adršpach– gmina wiejska w Czechach, w kraju hradeckim. Ta mała miejscowość wypoczynkowa jest położona w Górach Stołowych, które w tej części noszą nazwę Adršpašskoteplické skály w dolinie Adršpašskiego potoku, kilka-kilkanaście kilometrów od polskiej granicy. Okolica zbudowana jest z górnokredowych piaskowców należących do osadów wypełniających nieckę śródsudecką.

Będziemy odkrywać malownicze skały Adršpach w Czechach na terenie przepięknego rezerwatu przyrody. To miejscach, które pojawiło się na ekranie w „Opowieściach z Narni: lew, czarownica i stara szafa.” Podczas zwiedzania będziemy podziwiać niesamowite formacje skalne sięgające ponad 80 m. Zapoznamy się z ich oryginalnymi nazwami, jak: Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru oraz Ząb Karkonosza.

Z pewnością będzie to dzień na podziwianiu pięknych krajobrazów, labiryntów i formacji skalnych oraz wspaniałe widoki na wąwozy, lasy i wodospady.

Dla chętnych przejście ze Skalnego Miasta szlakiem przez Teplickie Skały i powrót wąskotorówką do Adrspach. W drodze powrotnej zatrzymamy się na obiadek.

Wyjazd z Katowic ul. Górnośląska 55 (stacja BP) godz. 5:00 (240 zł)

Wyjazd z Bielska Białej (parking stacji Orlen koło Lidla na Warszawskiej za dworcem PKP, godz. 4:00) (260 zł)

Wyjazd z Wrocławia (parking przy stacji Amic koło pizzy Hut na Bielanach Wrocławskich, godz. 7:00) (230 zł)

W cenie jest przejazd busem, opieka organizatora, ubezpieczenie NNW.

Dopłata jest do biletu wstępu (20 zł zbierane w autokarze). oraz ewentualnie za dojazd pociągiem na parking do Adrspach.

Napoje i posiłki we własnym zakresie.

Powrót do domu w godzinach wieczornych.

Inne wyjazdy

Menu