Brenna (dawniej Brina, Brena) – wieś w Polsce, położona w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w gminie Brenna. Siedziba gminy Brenna, obejmującej również Górki Wielkie i Górki Małe. W latach 1975–1998 wieś położona była w województwie bielskim. Od południowego zachodu Brenna graniczy ze Skoczowem, od północnego wschodu z gminami Jasienica, Jaworze i z miastem Bielsko-Biała (grzbietami górskimi: Błatnia – Stołów – Trzy Kopce). Od wschodu Brenna graniczy ze Szczyrkiem (grzbietami pasma Trzy Kopce – przełęcz Karkoszczonka – Beskid Węgierski – Przełęcz Salmopolska), na południu grzbietem Pasma Równicy graniczy z miastem Wisłą, a na zachodzie z Ustroniem. Sama Brenna usytuowana jest w dolinie rzeki Brennicy (prawy dopływ Wisły).
W planach jest sobotni wieczór integracyjny. W niedzielę udamy się na spacer wzdłuż rzeki Brennica lub wyjdziemy szlakiem na Błatnią. Po spacerze przygotowanie do kolacji wigilijnej i wspólne kolędowanie. O północy dla chętnych wyjście na pasterkę. Następnego dnia po uroczystym śniadanku czas wolny lub wspólne wyjście na spacer a po obiedzie wspólna integracja z muzyką, tańcami i śpiewem.
Śpimy w Willi pod Błatnią, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienką. Integracja przewidziana dla max. 26 osób. Dojazd we własnym zakresie ( ale staramy się łączyć dojazdy z innymi uczestnikami). Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu oraz wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny a resztę 7 dni przed wyjazdem.
Cena wyjazdu: 790 zł
Cena zawiera:
- zakwaterowanie w pensjonacie, 3 doby
- wieczór integracyjny
- śniadania i obiadokolacje
- kawę, herbatę przez cały pobyt
- opiekę organizatorów
- składkę na TFG i TFP
Cena nie zawiera:
- dojazdu w miejsce pobytu i powrotu do domu
- ewentualnego dojazdu z Bielska do Brennej
- dodatkowych posiłków i napojów poza programem
- wydatków indywidualnych
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji